03-3036025

תתחיל לשלוט אתה בכסף שלך

צרו קשר לייעוץ חכם

כלכלת משפחה

כל משפחה שמנהלת משק בית משותף מהווה יחידה כלכלית אחת. משמעות הדבר היא צורך בשיתוף פעולה, תכנון נכון, תקשורת, התנהלות נכונה ויכולת של תכנון פיננסי. המשפחה תצליח לשגשג מבחינה כלכלית ותיהנה מיציבות רק כאשר היא תדע לנהל נכון את הנכסים שלה ולשמור על איזון בין הכנסות והוצאות. תופתעו לגלות שרמת ההכנסה של המשפחה אינה קובעת את היכולת שלה לשמור על יציבות פיננסית. עם יכולת תכנון נכונה והתנהלות מסודרת ומחושבת מול הבנק, גם משפחה שמרוויחה שכר ממוצע תצליח לשגשג ואף ולחסוך כסף לעת צרה.

איך לצמצם הוצאות בעסק

Let's get started

שיפור השיווק - ייעוץ חכם יועץ עסקי

Business Coaching​

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque sollicitudin, est eu vehicula pulvinar, magna felis convallis diam, venenatis ac dui leo et mi.

ישיבות צוות - ייעוץ חכם יועץ עסקי

Business Consulting

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque sollicitudin, est eu vehicula pulvinar, magna felis convallis diam, venenatis ac dui leo et mi.

Events & Trainings

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque sollicitudin, est eu vehicula pulvinar, magna felis convallis diam, venenatis ac dui leo et mi.

אז מה חושבים עלינו

דוח תזרים חברה - ייעוץ חכם יועץ עסקי

התנהלות נכונה עם הכנסות והוצאות

המפתח לכלכלת משפחה נכונה ויציאה לחירות כלכלית (חיים ללא הלוואות וללא מינוס בבנק) הוא ניהול נכון של ההכנסות וההוצאות. בכל חודש עלינו לדעת כמה כסף אנחנו עתידים להכניס ובהתאם לכך לקבוע את ההוצאות. תכנון מוקדם ומושכל של ההוצאות יחד עם שליטה מלאה בהתנהלות הפיננסית של המשפחה הם אבני היסוד לעצמאות כלכלית. תהיו אתם חכמים יותר ואל תתפתו להוציא יותר כסף ממה שאתם מכניסים. חשוב לזכור שאל כל הלוואה וכל אוברדרפט בבנק מצטרפת ריבית. תשלומי הריבית הם למעשה סכום של כסף אותו אנו נדרשים לשלם בעבור שימוש בכסף שאינו נמצא ברשותנו.

מעבר לאיזון התקציב המשפחתי

השלב הראשון בדרך לאיזון של התקציב המשפחתי מתחיל במודעות של כל בני המשפחה למצב הכלכלי. יש לשקף לכל בני המשפחה את המצב, להסביר ולרתום את כולם לשיתוף פעולה כלכלי. על המשפחה לפעול כיחידה כלכלית אחת מאוחדת. שיקוף של המצב הכלכלי נעשה באמצעות רישום מדויק של כל ההוצאות וההכנסות. כל אחד מבני המשפחה מקפיד לרשום את ההוצאות וההכנסות שלו. רק כך ניתן לייצור מצב של איזון בין ההוצאות לבין ההכנסות.

מקרים בהם ההוצאות גבוהות מההכנסות דורשים פתרון. יהיה על המשפחה למצוא את הדרך לצמצם את ההוצאות או להגדיל את ההכנסות. יצירת איזון נכון בין הוצאות להכנסות אינה פשוטה וזהו בדיוק השלב בו כדאי לפנות אל איש מקצוע. משפחות שנעזרות ביועץ פיננסי מצליחות להשתקם מהר יותר מבחינה כלכלית ואף להתקדם ולחסוך כסף. הן מבינות מהר יותר את המבנה של ההכנסות וההוצאות, מצליחות לתכנן נכון את התקציב החודשי וחוסכות לעצמן טעויות של מתחילים.

כלכלת המשפחה - ייעוץ חכם
לקיחת משכנתא בבנק - ייעוץ חכם יועץ עסקי

התנהלות מסודרת ומחושבת מול הבנק

אם גם אתם מתחילים להזיע בכל פעם שאתם מקבלים שיחת טלפון או מכתב מהבנק – הגיע הזמן ללמוד איך להתנהל נכון מול נציגי הבנק. אם אתם נמצאים בחריגה בחשבון או מפגרים בתשלום החזר של הלוואה – עליכם לטפל מיד בבעיה. התעלמות או התחמקות שלכם מנציגי הבנק לא תפתור או תעלים את הצרה אלא רק תציג אתכם בצורה שלילית. נסו לראות בנציגי הבנק שותפים שלכם ולא אויבים. בסופו של דבר, גם לכם וגם לנציגי הבנק יש אינטרס משותף למצוא את הדרך בה תוכלו לפרוע את חובכם בהקדם האפשרי.

בכל פנייה אל הבנק כדאי להפגין רצינות, להציג מוטיבציה לשיפור מצבכם הכלכלי ולהקפיד לעמוד בהתחייבויות. על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר נהלו משא ומתן ואל תתביישו לבקש לשפר את תנאי ניהול החשבון. נסו תמיד למצוא דרכים להוריד את הריבית שאתם משלמים. ככל שתצליחו להוכיח לבנק שאתם מהווים רמת סיכון נמוכה כך תצליחו לקבל ריבית נמוכה יותר בעבור הלוואות.

יכולת תכנון כלכלי להתנהלות השוטפת

המשפחה היא יחידה כלכלית דינמית בה ישנן הוצאות כספיות בכל יום. הקושי לשמור על איזון ולהתנהל נכון מבחינה כלכלית משותף להרבה מאוד משפחות בכל רמות ההכנסה. אחת הסיבות הבולטות לכך היא העדר יידע. במרבית המשפחות ההתנהלות הכלכלית מונעת ממניעים רגשיים או אינו מנוהלת כלל. ייעוץ פיננסי מקצועי למשפחות מומלץ ואף נדרש בכל יחידה משפחתית כלכלית. זוגות, משפחות עם ילדים קטנים וגדולים, הורים גרושים, חד הוריים וגם רווקים, כולם יוכלו להפיק תועלת רבה מליווי מקצועי והדרכה. הגיע הזמן לשינוי חיובי שיוביל (מהר יותר ממה שחשבתם) לשיפור באיכות החיים.

דילוג לתוכן